Trumpa įmonės istorija

UAB ,,Šeduvos avininkystė" 2010 m. gruodžio 31 d. pertvarkyta iš Valstybės įmonės ,,Šeduvos avininkystė", o pastaroji buvo įkurta 1992 m. gruodžio 30 d. buvusioje Šeduvos ekspermentinio ūkio bazėje, kuri specializavosi avininkystėje ir augino Lietuvos juodgalvių veislės genofondines avis. Bendrovei vadovavo ilgametis vadovas dr. Juozapas Mikutis, nuo 2014 m. gruodžio 31 d. vadovauja direktorius Rimantas Kairys.

 

Bendrovės tikslas - saugoti ir plėtoti genofondines Lietuvos juodgalves avis. Bendrovė dalyvauja retų veislių programoje. Dirba pagal sudarytą veisimo selekcinę programą, veisiant avis grynuoju veisimu, pagal turimas keturias geneologines linijas. Avių banda nuolat gerinama ir didinama. Dalis išauginto sveiko prieauglio parduodama ūkininkams bei kitiems avių augintojams.

 

 Bendrovė tamprius ryšius palaiko ne tik su Lietuvos  mokslininkais  bei praktikais gamybininkais, bet ir su užsienio šalių mokslo darbuotojais bei su žymesniais avių augintojais, avininkystės žinovais iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Moldavijos, Rusijos, Prancūzijos. Bendrovė yra Lietuvos avių augintojų asociacijos narė.

 

 

UAB "Šeduvos avininkystė" direktorius Rimantas Kairys